چگونه در نمایشگاه موفق ظاهر شویم؟

برای آنکه بتوانید برگزاری نمایشگاه موفق داشته باشید و در بین غرفه های یک نمایشگاه بدرخشید و توجه مخاطبان را جذب کنید، باید علاوه بر ظاهر و دیزاینی جذاب، یک سری ترفندها و نکات را هم به کار ببرید. این ترفندها رازهای نگفته‌ای هستند که هیچ کسب و کاری آنها را رو نمی کند.

البته باید ایده برای برگزاری نمایشگاه موفق نوآورانه خودتان را هم به کار بگیرید تا متفاوت تر از دیگران جلوه کنید. اگر شما هم قصد برگزاری و شرکت در نمایشگاه را دارید و هنوز نمی دانید باید چه کارهایی انجام دهید و تکنیک هایی را به کار ببرید، در ادامه همراه ما باشید.

تاثیر طراحی غرفه در موفقیت در نمایشگاه

یکی از اصلی ترین مراحل در راهنمای اقدامات قبل و بعد از نمایشگاه انتخاب محل غرفه در نمایشگاه است. محلی که بتواند نورگیری و تهویه هوا مناسبی داشته باشد و همچنین در دید مخاطب قرار گیرد. اگر بتوانید یک غرفه با لوکیشن خوب در نمایشگاه اجاره کنید، می‌توانید برگزاری نمایشگاه موفق داشته باشید و از رقبای خود جلوتر خواهید بود. اما تنها رزرو غرفه کافی نیست و باید به فکر طراحی و جذابیت بصری آن هم باشید.

تاثیر طراحی غرفه در موفقیت در نمایشگاه

طراحی غرفه نمایشگاهی در برگزاری نمایشگاه موفق تاثیر بسیار زیادی دارد. یک طراحی مناسب و جذاب می‌ تواند به شما کمک کند تا بهترین استفاده را از فضای موجود در نمایشگاه داشته باشید و بازدیدکنندگان را جذب کنید. در ادامه، تأثیرات برخی از عوامل طراحی غرفه را بر موفقیت نمایشگاه بررسی خواهیم کرد:

  1. جذابیت بصری: یک طرح جذاب و خلاقانه می ‌تواند توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کند و آن‌ ها را به سمت غرفه شما هدایت کند. استفاده از رنگ‌ های جذاب، نورپردازی غرفه های نمایشگاهی مناسب و استفاده از المان ‌های دکوراتیو منحصر به فرد می‌تواند توجه بازدیدکنندگان را جلب نماید. البته بهتر است تم رنگی متناسب با هویت بصری برندتان داشته باشید تا از فاصله دور با رنگ ها هم قابل تشخیص باشد.
  2. ارتباط با محصول یا خدمات: طراحی غرفه باید با محصول یا خدمات شما همخوانی داشته باشد و بتواند ارتباط بین غرفه و محصول را به خوبی نشان دهد. استفاده از المان‌ های گرافیکی، نمونه ‌های محصول و تجسم فضای کاربردی محصول در طراحی غرفه موجب برگزاری نمایشگاه موفق می شود و به بازدیدکننده‌ ها کمک کند تا بهتر درک کنند که شما چگونه می ‌توانید نیازهای آن‌ ها را برطرف کنید.
  3. فضای مناسب: یک طرح مناسب باید فضای کارآمدی را ایجاد کند. باید بتوانید از هر قسمت غرفه به صورت کارآمد استفاده کنید و به عبارتی یک دیزاین هوشمندانه داشته باشید. یک فضا برای فروش، بخشی برای پذیرایی از مهمانان ویژه، قسمتی برای مساحبه با مراجعه کنندگان و… با در نظر داشتن چنین نکاتی در طراحی غرفه است که می توانید از مزایای شرکت در نمایشگاه بهره مند شوید.

راهنما و چک لیست برگذاری نمایشگاه موفق

راهنما و چک لیست برگذاری نمایشگاه موفق

چه قصد شرکت در نمایشگاه های بین المللی را داشته باشید چه داخلی، در هر صورت باید چک لیست برگزاری نمایشگاه موفق داشته باشید تا بیشترین بازدهی را دریافت کنید. این کار سختی است و برای آنکه هر لحظه به موفقیت در این مسیر نزدیک تر شوید، بهتر است به یک سری نکات در صفر تا صد برگزاری نمایشگاه توجه کنید که مهم ترین آن ها عبارتند از:

  1. طراحی جذاب و منحصر به فرد: از طراحی استند و دکوراسیون مناسب برای جذب نظر مخاطبان استفاده کنید. به این منظور می توانید از رنگ‌ های جذاب، نورپردازی مناسب، چیدمان محصولات به شکل جذاب و همچنین تصاویر و گرافیک‌ های جذاب استفاده کنید. از امتحان کردن ایده های جدید نترسید و سعی کنید در انتخاب طرح و رنگ شجاع و جسور باشید تا نتیجه موثر آن را ببینید.
  2. نمایش محصولات با کیفیت: مطمئن شوید که محصولات شما با کیفیت بالا هستند و قدرت جلب نظر مخاطبان را دارند. همچنین، قرار دادن نمونه هایی که قابل لمس و تست هستند به مخاطبان، حس اعتماد بیشتری در خرید از شما خواهد داد. پس از این نکته در برگزاری نمایشگاه موفق غافل نشوید. هزینه غرفه سازی نمایشگاه بین المللی بیشترین بخش از بودجه شما برای شرکت در نمایشگاه را به خود اختصاص خواهد داد پس سعی کنید بهترین بازدهی را از آن بگیرید.
  3. پذیرایی خوب: با پذیرایی خوب از مخاطبان، یک حس ماندگار در آنها ایجاد خواهید کرد تا همیشه با یک طعم متفاوت شما را به یاد بیاورند. نوشیدنی ‌های مناسب فصل و خوراکی‌ های ساده می ‌تواند مخاطبان را به استند شما جذب کند و آن ‌ها را برای صحبت و تعامل با شما مشتاق کند.
  4. ارائه اطلاعات کافی: در نمایشگاه، اطلاعات کافی در مورد محصولات و خدمات خود را به مخاطبان ارائه دهید. از جمله: قیمت، ویژگی‌ های منحصر به فرد، فواید و کاربردهای محصول و… .
  5. تعامل با مخاطبان: یکی از نکات بسیار مهم در برگزاری نمایشگاه موفق، تعامل با مخاطبین است. با مخاطبان صحبت کنید، سوالات آن‌ ها را پاسخ دهید و با آن ‌ها در ارتباط باشید. برقراری این تعامل، به شما کمک می ‌کند تا توجه اشخاص بیشتری را روی استند خود جلب کنید.
  6. استفاده از تکنولوژی: استفاده از تکنولوژی در نمایشگاه، به شما کمک می کند تا جذابیت و نوآوری بیشتری به غرفه خود ببخشید و همچنین به مخاطبان هدف خود نشان دهید که پابه پای تکنولوژی پیش می روید.هرچند این کار ممکن است هزینه های شرکت در نمایشگاه بین المللی و داخلی را افزایش دهد اما ارزشش را خواهد داشت.

بهترین تکنیک های فروش در برگزاری نمایشگاه موفق  

بهترین تکنیک ها در برگزاری نمایشگاه موفق  

در برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاه موفق تکنیک های بسیاری وجود دارد که برخی از ان ها امتحان خود را پس داده اند و قابل اعتمادتر هستند. برخی از این تکنیک ها عبارتند از:

آماده سازی قبل از نمایشگاه و مشخص کردن اهداف

مطابق با راهنمای اقدامات لازم برای حضور در نمایشگاه اولین اقدام قبل از شروع نمایشگاه، مطالعه و بررسی در مورد محصولات و خدمات است. همچنین، شما باید یک استراتژی بازاریابی قوی را پیاده سازی کنید و مطمئن شوید که تجهیزات و نمایشگاه شما به اندازه کافی حرفه ای و جذاب است. ابتدا باید هدف خود را برای نمایشگاه مشخص کنید. آیا قصد فروش محصولات را دارید؟ آیا قصد جذب مشتریان جدید دارید؟ یا قصد ارائه اطلاعات درباره شرکت و محصولات خود را دارید؟ با تعیین هدف، می ‌توانید بهترین استراتژی برای برگذاری نمایشگاه خود را تعیین کنید و نتیجه آن منجر به برگزاری نمایشگاه موفق می شود.

جلب توجه بازدیدکنندگان

 برای جلب توجه مخاطبان، از روش های خلاقانه استفاده کنید. مثلاً، از نورپردازی مناسب، بنر های جذاب یا عکس های بزرگ کمک بگیرید. غرفه شما فضا محدود و کوچکی خواهد داشت اما با یک بررسی اصولی می توانید بهترین استفاده را از این فضا ببرید. اجازه ندهید که محدودیت فضا شما مانع شما شود.

ارائه دادن چالش به بازدیدکنندگان

این یک تکنیک کاربردی است. کافی است یک چالش به علاقه مندان به محصولتان اماده کنید و حل چالش را بر عهده آنها بگذارید. این کار می تواند به شما کمک کند تا با مشتریان بیشتری در ارتباط باشید و فرصت های فروش محصولات و خدمات برندتان را افزایش دهید. همچنین میتوانید با برگزاری قرعه کشی و اماده کردن جوائز ارزشمندی مشتریان را همراه خود کنید.

استفاده از تکنولوژی روز دنیا

استفاده از تکنولوژی روز دنیا

 استفاده از تکنولوژی های نوین مانند صفحات لمسی، ویدیو های تعاملی و گجت های الکترونیکی می تواند جذابیت غرفه شما و برگزاری نمایشگاه موفق را بالا ببرد و به شما کمک کند در فروش بیشتر از قبل موفق شوید.

تبلیغات هوشمند و هدفدار

قبل از برگزاری نمایشگاه موفق، باید به فکر تبلیغات باشید. تبلیغات زیبا و متفاوت که همه نگاه ها را به خود جلب کند و همچنین در ذهن ها ماندگار باشد. هرچه تبلیغات شما اصولی و حرفه ای تر باشد شانس موفقیتتان در نمایشگاه هم بیشتر خواهد بود.

جمع بندی

پیش از آنکه در یک نمایشگاه شرکت کنید، بهتر است اعتبار و شهرت نمایشگاه را مورد بررسی قرار دهید. همچنین میزان سرمایه و بودجه ای که به این منظور کنار گذاشته اید را هم ارزیابی کنید تا بتوانید یک عملکرد عالی در برگزاری نمایشگاه موفق داشته باشید. می توانید به این منظور از کارشناسان باسابقه و متخصص ما نیز کمک بگیرید. برای دریافت مشاوره رایگان کافی است با شماره تماس های درج شده در سایت ارتباط بگیرید.

5/5 - (23 امتیاز)