09120932445

آخرین اخبار نمایشگاهی

تاثیر رنگ ها و اشکال در طراحی غرفه نمایشگاهی

رنگ ها معجزه می کنند؛ این یک واقعیت است که نمی توان بی توجه به آن بود. همه کسب و کارها از شرکت در نمایشگاه ها یک هدف واحد دارند و آن دستیابی به فروش و سود بیشتر است. به این منظور باید بتوانید در نمایشگاه متمایز از دیگر برندها شوید و توجه مراجعه کنندگان را جلب کنید. تاثیر رنگ ها در غرفه سازی و تاثیر شکل طراحی در غرفه سازی نمایشگاهی امروزه بر هیچکس پوشیده نیست. در این مطلب تاثیرات آن را بیشتر بررسی خواهیم نمود.

استفاده از رنگ ها یک ترفند آسان و مؤثر است. شما باید یک تم رنگی متفاوت، خاص و مرتبط با نوع فعالیت خود انتخاب کنید تا بتوانید تأثیر آن را در روند بازاریابی خود ببینید. تاثیر رنگ ها در غرفه سازی را دست کم نگیرید و برای انتخاب بهتر و حرفه ای تر از یک فرد متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

 

تاثیر رنگ ها در غرفه سازی نمایشگاهی

اهمیت رنگ در طراحی غرفه بر هیچکس پوشیده نیست. رنگ ‌ها قادر هستند حس و حال مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهند و اولین چیزی است که به چشم مخاطبان می ‌خورد. در طراحی غرفه نمایشگاهی، استفاده مناسب از رنگ ‌ها می ‌تواند تاثیرگذاری زیادی داشته باشد که برخی از آن ها عبارتند از:

  1. جذابیت بصری: استفاده از رنگ‌ های جذاب و هماهنگ در طرح غرفه، تاثیر رنگ ها در غرفه سازی را بیشتر نشان می‌دهد و مخاطبان را به سمت آن جلب می‌کند و باعث می ‌شود که مخاطبان برای بازدید کامل از غرفه علاقمند شوند.
  2. شناسایی برند: استفاده از رنگ‌ های مناسب و هماهنگ با هویت بصری برند، به شکل قابل توجهی به شناسایی بصری برند کمک می ‌کند. یکی از مزایای شرکت در نمایشگاه دیده شدن برند است و حال اگر این دیده شدن همراه با تم رنگی هویت بصری شما باشد به راحتی در ذهن و یاد مشتریان ماندگار خواهید شد.
  3. ایجاد حس و حال: هر رنگ دارای یک حس و حال خاص است. استفاده از رنگ ‌های مناسب، می ‌تواند حس و حال مورد نظر را در مخاطبان ایجاد کند. به عنوان مثال، استفاده از رنگ آبی در طرح غرفه ممکن است حس آرامش و اعتماد را به مخاطبان منتقل کند.

تاثیر شکل طراحی در غرفه سازی نمایشگاهی

فرم و شکل طراحی در غرفه سازی نمایشگاهی تاثیر قابل توجهی بر جذابیت و جلب توجه مخاطبان دارد. فرم و شکل طراحی در کنار نورپردازی در غرفه سازی نمایشگاهی می ‌توانند به طور مستقیم بر تصمیم‌گیری مخاطبان درباره ورود به غرفه و همچنین بر تجربه کاربری آن ‌ها در داخل غرفه اثر بگذارند.

برای طراحی فضای غرفه و درک تاثیر شکل طراحی در غرفه سازی نمایشگاهی می توانید از استحکام پروژه، باز و بسته بودن محل انجام خدمات، عناصر جذاب مرتبط با فعالیت و … الهام بگیرید و آن ها را با خلاقیت خود تغییر دهید تا به یک نتیجه متفاوت برسید.

برای مثال، یک طرح با فضای باز و روشن با استفاده از رنگ ‌های روشن و نور مناسب برای جذب توجه کاربران مورد استفاده قرار می ‌گیرد. این نوع طرح ها اغلب برای نمایشگاه ‌هایی که محصولات یا خدمات خود را به صورت غیرمستقیم به مخاطبان ارائه می ‌دهند مناسب است.

در مقابل، یک طرح با فضای بسته و تاریک با استفاده از رنگ ‌های تیره و نور مناسب برای جلوگیری از نفوذ نور خارجی به داخل غرفه، حس انحصار و حس امنیت را به بازدیدکننده منتقل می‌ کند که تاثیر رنگ ها در غرفه سازی را نیز نشان می‌دهد . این نوع طرح ها هم بیشتر در نمایشگاه ‌هایی که محصولات یا خدمات خود را به صورت مستقیم به بازدیدکنندگان عرضه می‌ کنند، استفاده می ‌شود.

روانشناسی رنگ ها در غرفه سازی

یکی از مهم ترین و البته خاص ترین مراحل ساخت غرفه نمایشگاهی، طراحی و انتخاب رنگ آن است. شما در  این مرحله باید روانشناسی رنگ ها در غرفه سازی را هم در نظر بگیرید تا بتوانید با در نظر گرفتن سلایق عمومی و استفاده از رنگ ‌هایی که برای اکثریت جذاب هستند غرفه خود را دیزاین کنید.

برخی رنگ‌ ها، مانند قرمز و نارنجی، قابلیت تحریک خلاقیت را دارند. استفاده از این رنگ ‌ها در طرح غرفه، ممکن است باعث شود که مخاطبان خلاق تر عمل کنند و به فکر سوال های جالب تر و نوآورانه باشند. این مورد نیز نتیجه دیگری از تاثیر رنگ ها در غرفه سازی است.

درحالی که رنگ زرد سبب می شود تا مشتریان با روی خوش و لبخند وارد غرفه شما شوند و بتوانید هیجان و ذوق را از نگاه آن ها بخوانید. البته که رنگ زرد می تواند سیستم عصبی مخاطبان شما را تحریک کند و انبساط چشمی هم ایجاد کند.

رنگ بنفش هم یکی از انتخاب خاص خاص است که همراه با موفقیت، شایستگی و اعتبار است که می تواند ثروت و فرزانگی برند شما را به رخ بکشد. از طرفی این رنگ می تواند نمای جذابی به غرفه شما ببخشد و خونسردی شما را به نمایش بگذارد. معمولا در غرفه نمایشگاهی دو طبقه از چنین ترکیب رنگی استفاده می کنند که ثبات و قدرت را به نمایش می گذارد.

میتوانید از دیگر رنگ ها همچون سبز هم استفاده کنید که نمادی از سلامت و ثروت است و می تواند آرامش را به مشتریان هدیه دهد از طرفی علاقه شما و احترامی که به طبیعت دارید را به نمایش بگذارد. اگر محصولی عرضه می کنید که دوست دار طبیعت است، این رنگ برای شما بهترین انتخاب خواهد بود.

با بررسی روانشناسی رنگ ها دیدید که تاثیر رنگ ها در غرفه سازی تا چه اندازه‌ای می‌تواند مهم و مفید باشد. رعایت اصول رنگ ها و تاثیر شکل طراحی در غرفه سازی نمایشگاهی منجر به جلب توجه بازدیدکنندگان به غرفه خدمات شما می‌شود.

نکات مهم در انتخاب رنگ برای غرفه های نمایشگاهی

بیشترین هزینه غرفه سازی نمایشگاه بین المللی برای طراحی آن صرف می شود. برای آنکه بتوانید از این هزینه بهترین نتیجه را دریافت کنید، باید قبل از انتخاب رنگ برای غرفه به یک سری نکات توجه کنید که از مهم ترین آن ها عبارتند از:

  1. هدف اصلی غرفه را مشخص کنید: قبل از انتخاب رنگ برای غرفه، باید هدف و پیامی که می‌خواهید به مشتریان منتقل کنید را مشخص کنید. آیا می‌خواهید غرفه شما جذاب و دیدنی باشد یا حس حرفه ‌ای و قابل اعتماد را منتقل کند؟ تاثیر رنگ ها در غرفه سازی زمانی مشخص می‌گردد که اهداف خود از شرکت در نمایشگاه را بدانید.
  2. عواملی که رنگ را تحت تاثیر قرار می دهند را فراموش نکنید: در انتخاب رنگ، به عواملی نظیر نورپردازی، فضای فعالیت، محصولات و خدمات نیز توجه کنید. رنگی که انتخاب می کنید باید سازگار با تمامی این عوامل باشد.
  3. استفاده از رنگ‌ های جذاب: استفاده از رنگ ‌های جذاب میتواند به شما در جذب مشتریان کمک کند. در صورت استفاده از رنگ ‌های پرجوش و زنده، غرفه شما بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.
  4. رنگ‌های متناسب با نوع کسب و کار: هر کسب و کاری نیاز به رنگ‌ های خاصی دارد. برای مثال، اگر شما در حوزه طبیعت و محیط زیست فعال هستید، استفاده از رنگ‌های سبز و آبی می ‌تواند مناسب باشد.
  5. استفاده از تطابق و تضاد: در انتخاب رنگ، استفاده از تطابق چشمگیر چندین رنگ با یکدیگر یا استفاده از تضاد بین رنگ ‌ها می ‌تواند غرفه شما را بسیار شیک و دیدنی جلوه دهد.

جمع بندی

در این مطلب سعی شد تاثیر رنگ ها در غرفه سازی را برای شما شرح دهیم. علاوه بر این در انتخاب رنگ غرفه به فضا و مساحتی که در اختیار دارید هم توجه کنید. استفاده از رنگ های تیره برای غرفه کوچک میتواند یک ضربه بزرگ به تبلیغات شما وارد کند و افراد حس خفگی از حضور در آن داشته باشند.

سعی کنید تناسب بین رنگ، طرح، ابعاد و اشکال غرفه را رعایت کنید. به این منظور می توانید از کارشناسان ما هم کمک بگیرید. ما همواه در کنار شما هستیم تا بتوانید در نمایشگاه های داخلی و بین المللی بدرخشید و به هدف نهایی خود نزدیک تر شوید.

5/5 - (23 امتیاز)