رویدادهای مرکز توسعه فناوری های راهبردی در ایران هلث ۱۴۰۳

نمایشگاه ایران هلث 1403

رسانه ارسطو – به گزارش پایگاه نمایشگاهی ارسطو به نقل از ستاد خبری بیست و پنجمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، شقایق حق جوی جوانمرد؛ رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری صنعت تجهیزات پزشکی از صنایع پیشرو در ایران با پتانسیل بالا در ابعاد توسعه فناوری و توسعه اقتصاد دانش بینان شناخته شده است.  ایران از موقعیت بسیار خوب و مناسبی در منطقه و حتی می توان گفت در بعضی از زیست بومهای توسعه فناوری در جهان برخوردار است.

نمایشگاه ایران هلث فرصت بسیار مغتنمی است برای اینکه فعالان این صنعت برای شبکه سازی و به اصطلاح یارگیری جمع دور هم شوند و مشتریان خود را شناسایی نموده و از طرفی جامعه پزشکی را با  ستاوردها و پیشرفتهایی که اتفاق افتاده آشنا نمایند. همچنین فرصتی است برای اینکه تولیدکنندگان شرکای بین المللی خوبی پیدا کنند و امیدوار هستیم که سطح نمایشگاه طی سه سال پیش رو به میزانی افزایش  یدا کند که با رقبای بسیار قدری که در سطح جهان دارد، رقابت پذیر شود.
رویکرد معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به عنوان یک نهاد میانجی و سیاست گذار، حمایت همه جانبه از برگزاری نمایشگاه ایران هلث است تا بتواند وفاق و همدلی را بین فعالان  نعت ایجاد نموده و در نهایت این صنعت پر پتانسیل اقتصاد دانش بنیان نیرو و انرژی بگیرد. به همین دلیل پارک فناوری پردیس که بزرگترین اجتماع شرکتهای دانش بنیان فعال در این صنعت هست را به عنوان مجری ایران هلث حمایت می کند.
مرکز توسعه فناوری های راهبردی با دستور و توجه ویژه دکتر دهقانی، معاون علمی و فناوری از نمایشگاه دوره قبل ایران هلث برنامه ای را به نام “رویانو” با هدف تشویق و انتقال دانش فنی (اسپین-آف) از بزرگان صنعت تجهیزات پزشکی کشور راه اندازی نموده است.
رویانو در ایران هلث 1403 یک غرفه ویژه خواهد داشت و اولین دستاوردهایی که به طور خاص با نفوذ فناوریهای نو ظهور در صنعت تجهیزات پزشکی و نیز اولین شرکتهایی که به تازگی به این چرخه اضافه شدند را رونمایی خواهیم کرد.
رویداد تور فناورانه نیز برای ایران هلث 1403 برنامه ریزی شده است. این رویداد فرصتی هست برای اینکه دانشجویان و اساتید و جوانترهایی که می خواهند مسیر حرفه ای و شغلی خود را انتخاب کنند با دستاوردهای این صنعت و فرصتهای اشتغال این صنعت آشنا بشوند.
با هدف فرهنگ سازی و آشنایی با تازه های فناوری های نوظهور در جهان مانند هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، سنسورهای پیشرفته، سلولهای بنیادی پزشکی شخصی سازی شده و پزشکی دقیق هست هم شود پنل های تخصصی متعددی در حاشیه نمایشگاه برگزار خواهد شد.
دوره های آموزشی تخصصی توانمند سازی فشرده (بوت کمپ) حین 4 روز برگزاری با رویکرد آشنایی با صادرات و رقابت پذیری با رقبای بین المللی برنامه ریزی شده چون با این موضوع باور داریم که مشتری های فناوری های نوین، مشتری های بین المللی هستند
بایستی در این حوزه، فعالیتهای بین رشته ای را فعال کنیم. فناوری های همگرا و فعالیت های بین رشته ای یکی دیگر از فرصتهایی هست که در نمایشگاه به طور خاص به آن پرداخته خواهد شد. اهمیت این حوزه بدین گونه است که از هم افزایی رشته های مختلف در حوزه تجهیزات پزشکی، محصولات جدیدی برای افزایش قدرت تشخیص، درمان، توانبخشی و ایجاد رفاه و سلامت بیشتر برای مردم عزیز کشور قابل حصول خواهد بود.

Rate this post