هزینه های شرکت در نمایشگاه بین المللی

هزینه شرکت در نمایشگاه

شرکت در نمایشگاه های بین المللی یک امتیاز بزرگ برای برند شما است که می تواند اعتبار شما را افزایش دهد و یک مسیر هموار را برای پیدا کردن مشتریان خارجی برایتان فراهم کند. اما نباید از هزینه برگزاری نمایشگاه غافل شوید. این هزینه بستگی به متراژ و اندازه سالن مد نظر شما دارد.

از طرفی تبلیغات نیز در چنین نمایشگاه هایی برایتان هزینه بر خواهد بود و باید تمامی این عوامل و بودجه خود را بررسی و مدیریت کنید. اگر به فکر برگزاری یک نمایشگاه با کیفیت و جذاب هستید، باید هزینه در خور کیفیت نمایشگاه در نظر بگیرید. اما هزینه های شرکت در نمایشگاه بین المللی شامل چه مواردی می شود؟

هزینه های شرکت در نمایشگاه

در ادامه به معرفی هر یک از هزینه های جداگانه ای که باید برای شرکت و برگزاری نمایشگاه صرف شود، می‌پردازیم. و پس از بررسی هر یک از فاکتورها و عوامل تاثیرگذار در هزینه های شرکت در نمایشگاه بین المللی، راه حل های کاهش این قیمت ها و هزینه ها را بررسی خواهیم نمود.

هزینه های شرکت در نمایشگاه - هزینه ثبت نام در نمایشگاه
نمونه کار طراحی غرفه آذر باتری

هزینه ثبت نام در نمایشگاه

هزینه ثبت نام در نمایشگاه بین المللی نیز جزو هزینه های شرکت در نمایشگاه محسوب می‌شود و ممکن است بسته به نوع و اندازه نمایشگاه، مکان برگزاری، مدت زمان و شرایط دیگر متغیر باشد. برای اطلاع از قیمت و تعرفه هر نمایشگاه بهتر است با سازمان یا شرکت برگزار کننده نمایشگاه تماس حاصل کنید و اطلاعات رسمی و دقیق را دریافت کنید.

نگران هزینه ها نباشید چرا که بعد از شرکت در نمایشگاه، سود چند برابری نصیب شما خواهد شد که این قیمت ها در برابر آن ارزشی نخواهد داشت. این بزرگ ترین مزیت شرکت در نمایشگاه بین المللی است. از دیگر مزایای شرکت در نمایشگاه بین المللی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. افزایش آگاهی و شناخت برند: شرکت در نمایشگاه به شما امکان می‌ دهد تا برند خود را به مخاطبان هدفتان معرفی کنید و آگاهی آن‌ ها را درباره محصولات یا خدمات خود افزایش دهید.
 2. ارتباط مستقیم با مشتریان: نمایشگاه‌ ها فرصت مناسبی برای برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان است. شما می‌توانید به صورت حضوری با آن‌ ها صحبت کنید، سوالات آن‌ ها را پاسخ دهید و نظرات و بازخوردهای آنها را درباره محصولات یا خدمات خود جمع‌آوری کنید.
 3. نمایش جدیدترین تکنولوژی‌ های صنعت: در نمایشگاه ‌های صنعتی، شما به جدیدترین تکنولوژی ‌های صنعت خودتان دسترسی دارید و می ‌توانید با رقبا و همکاران صنعتی خود در ارتباط باشید. در نتیجه در جریان آخرین تغییرات و روندهای صنعت خود قرار خواهید گرفت. این یکی از نکات مهم در طراحی غرفه نمایشگاه های خارج از کشور است که باید جزو الویت های خود قرار دهید.
 4. افزایش فروش: شرکت در نمایشگاه می ‌تواند به شما کمک کند تا فروش محصولات یا خدمات خود را افزایش دهید. با استفاده از استند منحصر به فرد، نمونه ‌های نمایشی و تخفیف ‌های ویژه، شما می‌ توانید مخاطبان را جذب کنید و آن‌ها را به خرید ترغیب کنید.
 5. شبکه‌سازی: نمایشگاه‌ ها فرصت مناسبی برای شبکه ‌سازی با سایر حضاران صنعت است. شما می ‌توانید با همکاران صنعتی جدید آشنا شوید، بازار هدف خود را بسط داده و پروژه‌ های همکاری جدید را پیدا کنید.
هزینه اجاره فضای نمایشگاهی
نمونه کار طراحی غرفه طبیعت

هزینه اجاره فضای نمایشگاهی

قیمت غرفه نمایشگاه بین المللی یکی از اصلی ترین دغدغه های مدیریان و صاحبین کسب و کار است. هزینه اجاره فضای نمایشگاهی پیش از هر چیزی به موقعیت فضا در نمایشگاه و همچنین ابعاد و اندازه آن بستگی دارد. البته عوامل دیگری همچون مدت زمان اجاره و… هم در آن دخیل هستند.

هزینه های اجاره فضای نمایشگاهی معمولا در بازار تجارت و رویدادها متفاوت است و براساس توافقات بین طرفین تعیین می شود. به عنوان مثال، هزینه اجاره یک استند کوچک در یک نمایشگاه کوچک محلی ممکن است تناسب پذیر باشد، در حالی که هزینه اجاره یک سالن بزرگ و هزینه غرفه سازی نمایشگاه بین المللی بسیار بالاتر خواهد بود.

شما می توانید متناسب با بودجه خود، نوع فعالیتتان و دیگر عوامل یک غرفه مناسب انتخاب کنید و متحمل هزینه اجاره فضای نمایشگاهی زیادی نشوید. به یاد داشته باشید که بزرگ بودن غرفه و پرداخت هزینه بالاتر نمی تواند باعث دیده شدن شما شود. چیزی که مهم است طراحی غرفه و تزئین آن است که سبب جلب توجه دیگران می شود.

هزینه طراحی غرفه  
نمونه کار طراحی غرفه شرکت تنسر

هزینه طراحی غرفه  

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در میزان هزینه های شرکت در نمایشگاه، هزینه طراحی غرفه است. طراحی غرفه ها اهمیت بسیار زیادی در جلب توجه مشتریان شما دارد. اگر سابقه شرکت در نمایشگاه های مختلف را داشته باشید خوب می دانید که طراحی مهم ترین بخش شرکت در نمایشگاه است.

هرچه طراحی شما حرفه ای و منحصر به فرد باشد احساس آرامش و راحتی بیشتری به مشتریان و مخاطبان خود القا خواهید کرد. از طرفی در فضای نمایشگاه انگشت نشان خواهید بود. هزینه طراحی غرفه به طرح انتخابی شما، میزان تغییرات اعمال شده در فضا، ابعاد و اندازه غرفه و… بستگی دارد.

اگر غرفه نمایشگاهی دو طبقه اجاره کرده اید، بی شک هزینه آن نسبت به یک طبقه بیشتر خواهد بود. برای دیزاین و طراحی غرفه خود بهتر است از یک تیم متخصص و کاربلد کمک بگیرید. مجموعه ارسطو دیزاین با سال ها سابقه در زمینه طراحی غرفه نمایشگاهی می تواند بهترین طراحی را برای شما انجام دهد.

هزینه های برگزاری نمایشگاه
نمونه کار طراحی غرفه شرکت بازرگانی رنگین کمان

هزینه های برگزاری نمایشگاه

هزینه اجاره غرفه در نمایشگاه بین المللی تهران تنها بخشی از هزینه برگزاری نمایشگاه را شامل می شود. اگر راهنمای اقدامات قبل و بعد از نمایشگاه را مطالعه کرده باشید، شناخت کافی از هزینه های برگزاری نمایشگاه و همچنین نحوه شرکت در نمایشگاه بین المللی را خواهید داشت. از سری هزینه های برگزاری نمایشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. اجاره فضا: اجاره فضایی که برای برگزاری نمایشگاه استفاده می ‌شود.
 2. طراحی و ساخت استندها: هزینه طراحی و ساخت استندهای نمایشگاهی که شامل طرح و چیدمان استندها، سقف، دیوار، کف و تجهیزات دیگر مورد نیاز است.
 3. تجهیزات صوت و تصویر: هزینه تامین تجهیزات صوت و تصویر برای نمایشگاه، اعم از پروژکتور، صفحات نمایش LCD یا LED، دستگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‍‍‍‍‍‍‍ ‌‍صدابردار و … .
 4. لوازم نورپردازی: هزینه خرید چراغ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏‌‌‌‌‌‌‌‌‎‌‌ ها و لوازم نورپردازی برای تاثیرگذاری بر جذابیت و زیبایی نمایشگاه.
 5. تامین مبلمان و تجهیزات دکوراسیون: هزینه خرید یا اجاره مبلمان، صندلی، میز و سایر تجهیزات دکوراسیون برای فضا های استفاده عمومی چون فضای استقبال، کافه، رستوران و …
 6. هزینه نصب فنی: هزینه نصب سامانه‌ های برق، آب، گاز، اینترنت و سایر امکانات فنی مورد نیاز در نمایشگاه.
 7. هزینه بازاریابی: هزینه تبلیغات و بازاریابی برای جذب شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان به نمایشگاه.
 8. هزینه حمل و نقل: هزینه حمل و نقل کالا، تجهیزات و محصولات به فضای نمایشگاه.

جمع بندی

باید بدانید که هزینه اجاره غرفه در نمایشگاه های بین المللی با توجه به گرید آن متفاوت است. هرچه گرید آن بیشتر باشد، هزینه بیشتری هم خواهد داشت. اگر می خواهید یک جایگاه ویژه در سالن داشته باشید باید هزینه بالاتری پرداخت کنید که البته سبب سود بیشتر برای شما خواهد بود.

البته برای شرکت در نمایشگاه هم باید هرچه سریعتر اقدام کنید تا بخش های اختصاصی پر نشوند و بتوانید به راحتی تصمیم بگیرید و بهترین مکان را انتخاب کنید.

4.6/5 - (12 امتیاز)