پنج راه برای طراحی و ساخت یک غرفه نمایشگاهی چشمگیر

پنج-راه-برای-طراحی-و-ساخت-یک-غرفه-نمایشگاهی-چشمگیر

رسانه ارسطو – سید مهدی نجفی – نمایشگاه های تجاری و غیر تجاری یک موقعیت بسیار خوب و بزرگی برای شرکت ها و کارخانه ها برای ارائه و نمایش کالاها و خدمات به سطح وسیعی از مخاطبان است. در این میان، این موضوع باعث جلب توجه برگذار کننده ها و شرکت کننده ها در این نمایشگاه ها برای طراحی و ساخت غرفه های زیبا و چشمگیر برای جلب رضایت بازدیدکنندگان شده است.

در این مقاله تلاش می کنیم تا 5 راه برای طراحی یک غرفه نمایشگاهی قدرتمند در جلب توجه بیننده را با هم بررسی خواهیم کرد.

نورپردازی هوشمندانه یکی از تاثیرگذارترین طرفندها برای جلب توجه بازدیدکنندگان غرفه های نمایشگاهی است. غرفه‌ای با نور مناسب توانایی جلب توجه کامل تمام بازدیدکننگان مخصوصا در غرفه های اصلی و مرکزی یک سالن نمایشگاهی را دارد. نورپردازی می تواند با استفاده از لامپ های ریز LED ، نورافکن یا حتی لایت باکس انجام شود تا جلوه بصری زیبایی از غرفه نمایشگاهی ارائه دهد.

نورپردازی

نورپردازی همچنین باید روی جلب توجه به محصولات کلیدی یا خدمات برای بازدیدکنندگان تمرکز داشته باشد. با یک نورپردازی هوشمندانه، شما می توانید یک خاطره خوش برای بازدیدکنندگان بسازید.

  • طراحی جلوه های بصری

طراحی زیبای بصری می تواند به تنهایی یک غرفه نمایشگاهی بسیار قدرتمند و چشمگیر ایجاد کند. با ایجاد یک ارتباط خوب  میان طراحی بصری اجزای یک غرفه نمایشگاهی می تواند به ارائه محصول یا خدمات شما کمک فراوانی داشته باشد. این طراحی همچنین باید طوری باشد که از فاصله خیلی دور هم جلب توجه کند.

غرفه سازی نمایشگاهی

رنگ های چشم نواز، تصاویر با کیفیت و عنوان های چشمگیر می توانند به چشمگیر تر شدن طراحی غرفه کمک کند.

  • ساخت عناصر تعاملی

عناصر تعاملی در غرفه سازی نمایشگاهی عامل بسیار تاثیرگذاری در جلب توجه بازدیدکنندگان است. از این عناصر می توان به صفحه نمایش لمسی، واقعیت مجازی، ویدئو وال، مانیتورهای تک وجهی یا چند وجهی برای نمایش 3 بعدی محصول و هر چیزی که قادر به ایجاد یک تجربه شگفت انگیز برای  بیننده باشد، اشاره کرد.

 

عناصر تعاملی همچنین باید بر محصولات آینده و کانسپت ها و مزایای آنها یا حتی آموزش کار با محصولات تمرکز داشته باشند. این امکانات به شما فرصت بیشتری برای تعامل با مشتری را ایجاد می کند

  • ارائه هدیه به بازدیدکنندگان

هدیه دادن کالاهای برند شما یا هدایای تشویقی مثل بن های تخفیف دارنیز راه جالبی برای چشمگیرتر کردن غرفه نمایشگاهی است.

این هدایا می توانند محصولات شرکت نبوده و اقلامی مثل خودکار، ماگ، چتر، کیف یا اقلام مصرفی روزانه مشتریان باشد. این کالاهای مارکدار قطعا می توانند نام برند شما را برای همیشه در ذهن مخاطبان ثبت کند.

باید توجه داشته باشید که این هدایا باید دارای بهترین کیفیت بوده و تا باعث ایجاد تبلیغ منفی نشود.

  • دعوت از انسان های محبوب برای حضور در غرفه

شما همچنین می توانید از افراد محبوب یا سلبریتی ها برای حضور در غرفه خود دعوت کرده و بسته به توان مالی شما اقدام به برگذاری برنامه های سرگرم کننده مثل مسابقه و تعامل با مردم نمایید. برخی شرکت های بزرگ همچنین از شبکه های تلویزیونی یا رادیویی برای پوشش غرفه نمایشگاهی خود استفاده می کنند.

ما با هم چند مورد از مهم ترین موارد در طراحی غرفه نمایشگاهی را بررسی کردیم تا شما بتوانید با هدفگذاری صحیح اقدام به معرفی برند خود نمایید.

با تمرکز بر هرچه جذاب‌تر کردن غرفه، شرکت‌ها می‌توانند خود را در یک سالن نمایشگاهی شلوغ در بین رقبای دیگر متمایز کرده برجسته تر شوند.

4.7/5 - (15 امتیاز)