سی و هفتمین کنگره پزشکی هسته ای اروپا 2024

تاریخ برگزاری

28 مهر 1403 - 2 آبان 1403    
9:00 ق.ظ - 10:00 ب.ظ

محل برگزاری نمایشگاه

مرکز کنگره هامبورگ CCH – Congress Center Hamburg
CCH – Congress Center Hamburg Congressplatz 1 20355 , Hamburg , Germany, 20355 , International

انجمن اروپایی پزشکی هسته ای (EANM) سازمان حرفه ای پیشرو در زمینه پزشکی هسته ای در اروپا است. EANM که در سال 1985 تأسیس شد، به عنوان یک سازمان چتر متشکل از جوامع ملی، انجمن های وابسته و اعضای فردی که در پزشکی هسته ای یا زمینه های مرتبط کار می کنند، خدمت می کند. همچنین به ترویج پزشکی هسته ای در میان سایر جوامع دانش آموخته پزشکی، موسسات اتحادیه اروپا مانند اتحادیه اروپا، سازمان های بین المللی مانند آژانس بین المللی انرژی اتمی و عموم مردم اختصاص دارد.

EANM همچنین برای کنگره سالانه خود، که حدود 7500 شرکت کننده را گرد هم می آورد، و برای برنامه آموزشی ESMIT خود، که در سال 2015 در وین، اتریش راه اندازی شد، به رسمیت شناخته شد. به‌علاوه، EANM مجله پزشکی ماهانه خود را دارد که مجله پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی اروپا (EJNMMI) است.

EANM توسط یک هیئت منتخب از کارشناسان بین المللی در پزشکی هسته ای اداره می شود. هیئت مدیره به عنوان بالاترین نهاد اجرایی سازمان عمل می کند. رؤسای منتخب، که یک مأموریت دو ساله را انجام می دهند و سازمان را نمایندگی می کنند، توسط تیم خود برای گسترش دامنه EANM حمایت می شوند.

پزشکی هسته ای که در بسیاری از رشته های پزشکی استفاده می شود، داوطلبان EANM به کمیته ها و شوراهایی تقسیم می شوند که بر ترویج پزشکی هسته ای در زمینه های مختلف تمرکز دارند، از جمله:

• استخوان و مفصل
• قلبی عروقی
• دزیمتری
• اخلاق
• التهاب و عفونت
• تصویربرداری عصبی
• انکولوژی و ترانوستیک
• اطفال
• فیزیک
• سیاست و امور نظارتی
• حفاظت در برابر اشعه
• علوم رادیودارو
• فناوران
• تیروئید
• تصویربرداری و درمان مولکولی
دفتر اجرایی، مستقر در وین، بر تمام جنبه‌های لجستیکی، از سازماندهی رویدادهای علمی، مدیریت انتشارات و ایجاد مشارکت‌های جدید، و ترویج سازمان در بین مؤسسات اتحادیه اروپا و سازمان‌های بین‌المللی نظارت می‌کند. دفتر اجرایی همچنین کنگره سالانه را سازماندهی می کند و دوره های ESMIT را مدیریت می کند.

از نظر عضویت، EANM در حال حاضر شامل 40 انجمن ملی، 20 انجمن غیر اروپایی و 2900 عضو فردی از 80 کشور از اروپا و فراتر از آن است. EANM همچنین توسط تیمی متشکل از 150 داوطلب، که در داخل هیئت مدیره و کمیته ها کار می کنند، پشتیبانی می شود.

فعالیت ها:

کنگره سالانه
EANM’16 در بارسلونا، اسپانیا

کنگره سالانه EANM دارای جلسات علمی، کارگاه ها و بحث های تعاملی است که توسط سخنرانان رهبری می شود.[12] این متخصصان و متخصصان بین المللی در زمینه پزشکی هسته ای را گرد هم می آورد تا در مورد آخرین پیشرفت ها و نوآوری ها در پزشکی هسته ای و تصویربرداری مولکولی بحث کنند.[13]

امور اتحادیه اروپا
EANM از نزدیک با مؤسسات اتحادیه اروپا و سیاستگذاران اتحادیه اروپا برای روشن کردن ویژگی های پزشکی هسته ای و اطمینان از دسترسی شهروندان اتحادیه اروپا به پزشکی هسته ای درمانی با کیفیت بالا و ایمن همکاری می کند.[14]

به عنوان مثال، به عنوان بخشی از برنامه اقدام SAMIRA کمیسیون اروپا، EANM بخشی از کنسرسیومی است که پروژه SIMPLERAD را انجام می دهد، که به دنبال اطمینان از اجرای الزامات حفاظت از تشعشعات اوراتوم و قوانین اتحادیه اروپا در مورد استفاده درمانی از رادیوداروها است.[15]

انتشارات

مجله رسمی EANM مجله اروپایی پزشکی هسته ای و تصویربرداری مولکولی (EJNMMI) است.

EJNMMI به عنوان بستری برای انتشار تحقیقات و پیشرفت‌ها در زمینه پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی عمل می‌کند. مقاله‌های اصلی، بررسی‌ها، گزارش‌های موردی و دستورالعمل‌هایی را منتشر می‌کند که جنبه‌های مختلف پزشکی هسته‌ای، رادیوداروها، تکنیک‌های تصویربرداری و کاربردهای بالینی آنها را پوشش می‌دهد.[16]

ESMIT

EANM در زمینه آموزش بسیار فعال است. مدرسه اروپایی تصویربرداری و درمان چندوجهی آن (ESMIT) در سال 2015 به عنوان پاسخی به تقاضای فزاینده برای برنامه های آموزشی با تمرکز بر پزشکی هسته ای تأسیس شد.

EANM ESMIT را راه اندازی کرد تا متخصصان بهداشت را با دانش در مورد روش های پزشکی هسته ای و کاربردهای درمانی آن مجهز کند. بنابراین، EANM با کمک اعضای هیئت علمی با تجربه، طیف گسترده ای از تجربیات یادگیری را ارائه می دهد، از دوره های پیشرفته حضوری، تا وبینارهای زنده و یک پلت فرم آموزش الکترونیکی.[18]

ارل

EANM EANM Forschungs GmbH، همچنین به عنوان EANM Research Ltd. (EARL) شناخته می شود، در سال 2006 برای ترویج کمی سازی استاندارد شده در تصویربرداری پزشکی هسته ای تأسیس کرد.[19] به عنوان یکی از شرکت های تابعه EANM، هدف اصلی EARL ارتقاء عملکرد پزشکی هسته ای، هدایت ابتکارات علمی، و تسهیل پروژه های تحقیقاتی بالینی است.

جهت غرفه سازی و مشاوره شرکت در این نمایشگاه با ارسطو دیزاین در تماس باشید: