پروژه غرفه سازی شرکت آریا ساسول با متراژ 80 متر مربع در نمایشگاه کار برج میلاد تهران

غرفه سازی نمایشگاهی شرکت آریا ساسول در نمایشگاه کار برج میلاد تهران (1)

کارفرما:شرکت پلیمر آریا ساسول

نمایشگاه: نمایشگاه کار برج میلاد

سال ساخت: 1402

نوع فعالیت: محصولات پلیمر و پتروشیمی

رسانه ارسطو – پروژه غرفه سازی شرکت پلیمر آریا ساسول در نمایشگاه کار تهران به متراژ 80 متر مربع توسط ارسطو دیزان انجام شد.

نمایشگاه کار چیست؟

نمایشگاه کار، رویدادی است که سالانه یکبار برگزار می‌شود و بسیاری از شرکت‌های مطرح کشور، با حضور در این نمایشگاه، در صدد جذب و استخدام نیروهای مناسب در موقعیت‌های شغلی مختلف هستند. به همین جهت، نمایشگاه کار، بهترین فرصت برای شغل اولی‌ها و کسانی است که به دنبال تغییر شغل و ورود به شرکت‌های برجسته کشور هستند.

معرفی شرکت

وجود منابع عظیم گازی و نفتی در خلیج فارس که بخش عمده‌ای از آن نیز در حوزه گازی پارس جنوبی متمرکز گردیده است، موجب شد توجه مسئولین محترم نظام و در نهایت مدیریت محترم صنعت به بازیابی این منابع و سرمایه‌گذاری در منطقه پارس جنوبی معطوف شود. از این رو برنامه ساخت ۱۷ مجتمع پتروشیمی در این منطقه از کشور، در دستور کار وزارت نفت قرار گرفت. در این راستا و با توجه به برنامه‌های استراتژیک تدوین شده توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی، واگذاری مجتمع‌های تولیدی پتروشیمی به بخش خصوصی با گستردگی بیشتر دنبال شد.

طرح الفین نهم

از اولین پروژه‌های توسعه‌ای شرکت ملی صنایع پتروشیمی در منطقه عسلویه در منطقه گازی پارس جنوبی، که به منظور ایجاد ارزش افزوده در منابع گاز ایجاد شد، طرح الفین نهم بود که اجرای آن به شرکت پلیمر آریاساسول واگذار شد. طرح الفین نهم در واقع از مجموعه طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران است، که فعالیت اولیه آن تحت مدیریت شرکت پتروشیمی پارس از اوایل سال ۱۳۷۹ آغاز و در ادامه، امور مربوط به قراردادهای اجرایی و تأمین منابع مالی آن از طریق فاینانس انجام شده بود.
با این حال در راستای سیاست‌های اقتصادی برنامه سوم و با توجه به اظهار علاقه شرکت SASOL از کشور آفریقای جنوبی، به منظور مشارکت در سرمایه‌گذاری در پروژه‌های طرح الفین نهم، در تاریخ ۱۹ فروردین ۱۳۸۱ (آوریل ۲۰۰۲) تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت ساسول آفریقای جنوبی (شعبه آلمان)، به امضاء رسید و بر مبنای آن واحد الفین و نیز دو واحد پلی‌اتیلن سبک و پلی‌اتیلن متوسط و سنگین، از شرکت پتروشیمی پارس منفک و به عنوان یک مجتمع مستقل، برای اجراء به شرکت تازه تأسیس آریاساسول واگذار شد، با این هدف که شرکت بتواند عنوان بهترین و برترین تولیدکننده پلیمر در سطح منطقه خاورمیانه را کسب کند.

لازم به توضیح است که در خصوص مشارکت با ذینفعان خارجی در طرح‌های پتروشیمی، ابتدا مذاکراتی از طرف شرکت ملی صنایع پتروشیمی با شرکت انگلیسی BP انجام شد، اما به علت طولانی شدن مذاکرات، در اواخر سال ۱۳۸۰، همکاری با شرکت مذکور لغو شد.

در پی آن، شعبه آلمان شرکت ساسول، آمادگی خود را برای مشارکت در طرح الفین اعلام کرد و از بین طرح‌های مختلف، الفین نهم به عنوان طرح مشارکتی برگزیده شد و به همین ترتیب، مذاکرات ظرف مدت یک سال به نتیجه رسید.

در این بین همکاری با شرکت ساسول، طبق اهداف و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در حال پیشروی بود، که در سال ۱۳۹۲ پس از اوج‌گیری تحریم‌ها، شرکت ساسول آفریقای جنوبی تصمیم به خروج از مشارکت و فروش سهام خود گرفت، با توجه به موافقت شریک خارجی، تغییراتی در ترکیب سهامداران رخ داد و اعمال شد و شرکت پارس تأمین ‌مجد با خریداری سهام شریک خارجی، به عنوان سهام‌دار جدید در زمره ذی‌نفعان سازمان قرار داده شد.

گالری پروژه