غرفه شرکت آیسین ژاپن در نمایشگاه قطعات خودرو تهران 1403

غرفه-شرکت-آیسین-در-نمایشگاه-قطعات-خودرو-(1)

کارفرما:شرکت آیسین ژاپن

نمایشگاه: قطعات خودرو تهران

سال ساخت: 1403

نوع فعالیت: تولید و توسعه سامانه‌ها و قطعات خودرو

رسانه ارسطو – غرفه شرکت آیسین ژاپن در نمایشگاه قطعات خودرو تهران توسط شرکت بین المللی غرفه سازی ارسطو دیزاین طراحی و ساخته شد.

آیسین (به ژاپنیアイシン精機株式会社) شرکت قطعه‌سازی ژاپنی است، که یک شرکت تابعه از تویوتا به‌شمار می‌آید و در زمینه پژوهش، تولید و توسعه سامانه‌ها و قطعات خودرو اعم‌از موتورهای درون‌سوز، سامانه‌های ترمز، جعبه‌دنده‌های خودکار، پمپ‌های حرارتی، سلول‌های خورشیدی رنگ‌حساس خودروی برقی دوگانه، مبدل گشتاور و میل گاردان فعالیت می‌کند.

شرکت آیسین در سال ۱۹۴۹ توسط کیشیرو تویودا تأسیس شد. این شرکت در سال ۲۰۰۷ در فهرست فورچون جهانی ۵۰۰ در رتبه ۳۴۷ از بزرگترین شرکت‌های جهان قرار داشت.

ساختمان مرکزی شرکت آیسین در شهر کاریا، آیچی، ژاپن قرار دارد و بخشی از سهام آن در بازارهای بورس توکیو و بورس ناگویا معامله می‌شود.

آیسین سِیکی  Aisin seik یکی از بزرگترین کمپانی های قطعه ‌سازی ژاپنی است، که زیرمجموعه‌ای از گروه تویوتا به‌شمار می‌آید.

شرکت آیسین AISIN ژاپن، با بیش از ۴۰ سال فعالیت، در سال ۱۹۶۵ با ادغام دو شرکت تولیدکننده‌ی قطعات خودرو (آیچی کوگیو – شینکاوا کوگیو) تاسیس شده است و در زمینه پژوهش، تولید و توسعه سامانه‌ها و قطعات خودرو اعم‌ از موتور های درون سوز، سامانه های ترمز، جعبه دنده های خودکار، پمپ های حرارتی ، سلول های خورشیدی خودروی برقی دوگانه ، مبدل گشتاور و میل  گاردان فعالیت می‌نماید.

در سال 1943، آیسین AISIN به عنوان شرکت هواپیماسازی توکای توسط کیچیرو تویودا، موسس گروه تویوتا، تاسیس شد. Tokai Aircraft برای ساخت قطعات موتور هواپیماهای جنگ جهانی دوم تاسیس شد. در سال 1945، در پایان جنگ، هواپیمای توکای تولید خود را به چرخ خیاطی و قطعات خودرو تغییر داد، هر دو محصولی که در طول جنگ با کمبود مواجه بودند.

 در سال 1949، شرکت هواپیماسازی توکای نام خود را به شرکت Aichi Kogyo تغییر داد. این شرکت سپس در سال 1965 با Shinkawa Kogyo Co. Ltd و Aisin Seiki Co. Ltd ادغام شد.

دفتر مرکزی شرکت آیسین در ژاپن

دفتر مرکزی شرکت AISIN SEIKI در شهر کاریا، استان آیچی، ژاپن.

شرکت آیسین AISIN با مسئولیت محدود در زمینه تولید و فروش قطعات خودرو فعالیت می کند و شامل بخش های مختلفی چون  Aisin Seiki Group، Aisin Takaoka Group، Aisin AW Group، Advics Group و Others می باشد.

 – بخش Aisin Seiki Group قطعات و خدمات عمومی خودرو، تجهیزات مربوط به زندگی و امکانات رفاهی، کارهای عمومی و فروش نفت را ارائه می دهد.

– بخش Aisin Takaoka Group به قطعات ریختگی موتور و ترمز رسیدگی می کند.

– گروه Aisin AW با گیربکس های اتوماتیک و سیستم های ناوبری خودرو سر و کار دارد.

– بخش Advics Group قطعات ترمز را ارائه می دهد.

– بخش Others شامل سایر قطعات خودرو می شود.

در دهه‌های 1950 و 1960، عملیات آیسین AISIN به ژاپن محدود شد. به عنوان بخشی از گروه تویوتا، Aisin به طور پیوسته رشد کرد و قطعات را برای شرکت خودروسازی مادر خود تامین کرد.

در سال 1969، Aisin با Zahnradfabrik Friedrichshafen آلمان غربی به توافق فنی برای چرخ دنده های فرمان رسید.

Aisin-Warner Limited نیز به عنوان یک سرمایه گذاری مشترک در سال 1969 تأسیس شد.

در سال 1970 AISIN Seiki وارد ایالات متحده شد و AISIN United StatesA. Inc تأسیس شد.

سال 1970 شاهد اولین گسترش شرکت در خارج از کشور بود و Aisin USA با پیش بینی صادرات رو به رشد قطعات خودرو و تبدیل موفقیت آمیز آن به یک شرکت جهانی تاسیس شد.

علاوه بر این، زیرمجموعه اروپایی آیسین AISIN از سال 1971 در بلژیک مستقر است و مسئولیت واردات، صادرات و فروش قطعات خودرو برای OEM و پس از آن را بر عهده دارد.

Aisin U.S.A در سال 1970 تشکیل شد و در سال 1971 Aisin Europe در بلژیک تأسیس شد.

 یک قرارداد فنی برای عایق ضربه‌گیر با شرکت تولیدی مناسکو در ایالات متحده در سال 1972 منعقد شد.

 تشکیل Aisin (U.K.) Ltd و Aisin (Australia) Pty. Ltd نیز در سال 1972 انجام شد.

 شرکت تابعه Liberty Mexicana در سال 1973 در مکزیک تشکیل شد و Aisin do Brasil در سال 1974 در برزیل تأسیس شد.

سال 1977 شاهد تشکیل Aisin Asia در سنگاپور بود و در سال 1978 Aisin Deutschland در آلمان غربی تأسیس شد.

سرانجام در سال 1979 شرکت تولیدی چرخ خیاطی الیت به صورت سرمایه گذاری مشترک در تایوان تاسیس شد.

در طول سال 1988، Aisin با جدا کردن بخش تولید از Aisin U.S.A و ایجاد یک شرکت تابعه جدید به نام Aisin U.S.A Manufacturing Company تلاش هایی برای تقویت توسعه پروژه در ایالات متحده انجام داد.

 Aisin America نیز برای کنترل مشترک بخش‌های تولید و فروش تأسیس شد. سپس، در سال 1992، Aisin U.S.A با Aisin America ادغام شد و Aisin World Corp of America را تشکیل داد.

Aisin U.S.A برای واردات قطعات پس از فروش خودرو برای خودروهای وارداتی – عمدتا تویوتا – در ایالات متحده و همچنین برای واردات قطعات پس از فروش ویژه برای خودروهای ساخت ایالات متحده تاسیس شد.

در سال 1990 آیسین AISIN ایالات متحده آمریکا دو برابر بیشتر از خودروهای وارداتی قطعات خودروهای آمریکایی وارد کرد. در همان زمان، شرکت Aisin Seiki طیف گسترده ای از محصولات را در سراسر جهان از طریق شبکه 14 شرکت تابعه خارج از کشور و شعب خود در آمریکای شمالی، اروپا، آسیای جنوب شرقی و سراسر اقیانوس آرام عرضه کرد.

در اکثر دهه 1990، آیسین AISIN به استراتژی رشد خود ادامه داد و مانند دهه قبل در سطح بین المللی گسترش یافت. شرکت های تابعه در اندونزی و مکزیک به همراه یک مرکز تحقیق و توسعه سیستم ترمز ایجاد شدند. با این حال، فاجعه در سال 1997 رخ داد، هنگامی که آتش سوزی در یک کارخانه  ترمز آیسین AISIN که تقریباً 90 درصد از قطعات اصلی ترمز تویوتا را در تمام مدل‌های تویوتا استفاده می‌شد، رخ داد. به طور کلی، این آتش سوزی 195 میلیون دلار برای تویوتا هزینه داشت و این خودروساز را مجبور کرد 18 کارخانه مونتاژ خود را در ژاپن به دلیل کمبود قطعات برای تقریبا یک هفته تعطیل کند.

آیسین AISIN زمانی که در سال 2001 با شرکت Toyota Motor Corp همراه با Sumitomo Electric Industries Ltd و Denso Corp برای تشکیل Advics Co. Ltd شراکت کرد، ثابت کرد که رابطه خود با تویوتا قوی است.

در اکتبر 2019، Aisin Seiki اعلام کرد که با شرکت تابعه Aisin AW ادغام می‌شود و مدیریت را تثبیت می‌کند و نام شرکت را تغییر می‌دهد. از 1 آوریل 2021، شرکت ترکیبی رسماً به شرکت آیسین AISIN تغییر نام داد.

تویوتا نوری نماینده رسمی محصولات آیسین AISIN در خراسان با بیش از 8 سال فعالیت در زمینه فروش لوازم یدکی آماده ی خدمات رسانی به مشتریان گرامی می باشد.   

 

گالری پروژه